Spotkanie władz PiS w siedzibie partii

Polska
Spotkanie władz PiS w siedzibie partii
Polsat News

W poniedziałek po południu spotkali się członkowie władz PiS. Do siedziby partii przy ul Nowogrodzkiej przyjechali m.in. premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Spotkanie odbywa się w przeddzień rozpoczęcia się posiedzenia Sejmu, a dzień po protestach opozycji przed Sejmem i siedzibą Sądu Najwyższego dotyczących zmian w sądownictwie, w kontekście m.in. złożenia przez posłów PiS w ubiegłym tygodniu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

 

W poniedziałek odbyło się w Sejmie z inicjatywy PO spotkanie, w którym udział wzięli posłowie klubów opozycyjnych z wyjątkiem Kukiz'15 oraz m.in. I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, b. I prezes SN Adam Strzembosz, b. prezes TK Andrzej Rzepliński.

 

W porządku rozpoczynającego się we wtorek trzydniowego posiedzenia Sejmu jest m.in. informacja o działalności Sądu Najwyższego w roku 2016 r. Marszałek Kuchciński pytany w poniedziałek po południu, czy Sejm zajmie się w tym tygodniu także projektem ustawy o Sądzie Najwyższym odpowiedział: "Sejm będzie decydował".

 

Projekt PiS dotyczący Sądu Najwyższego przewiduje m.in. stworzenie trzech izb SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku.


Projekt przewiduje, że "z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie SN, powołani na podstawie przepisów dotychczasowych, przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie