Napastowanie seksualne i ataki na policję podczas festiwalu w Niemczech

Świat
Napastowanie seksualne i ataki na policję podczas festiwalu w Niemczech
Flickr/JouWatch/CC BY-SA 2.0/Zdj. ilustracyjne

Podczas rozpoczętego w weekend festynu w Schorndorf pod Stuttgartem na południu Niemiec doszło do przypadków molestowania seksualnego kobiet przez uchodźców oraz do ataków na policjantów - podały media w poniedziałek. Władze wzmocniły środki bezpieczeństwa.

- Agresja wobec policjantów była przerażająca - powiedział w poniedziałek rzecznik policji cytowany przez agencję dpa.

 

Z policyjnego komunikatu wynika, że uczestniczki festynu, w tym 17-letnia dziewczyna, były seksualnie molestowane na miejskim rynku oraz przed dworcem kolejowym. Podejrzanymi są Irakijczyk oraz trzech uchodźców z Afganistanu starających się o azyl w Niemczech.

 

Obrzucali butelkami fasadę zamku


W nocy z soboty na niedzielę w parku zamkowym zebrało się około 1000 nastolatków, z których - jak pisze policja - "duża część była obcego pochodzenia". Młodzież obrzuciła butelkami fasadę zamku, atakowała też innych uczestników.

 

Podczas próby zatrzymania jednego z napastników doszło starcia z pozostałymi uczestnikami. Liczące 30-50 osób grupy młodzieży przez całą noc atakowały policyjne radiowozy butelkami. Część z nich uzbrojona była w noże i straszaki.

 

Policja zapowiedziała, że do końca festynu we wtorek zaostrzy środki bezpieczeństwa. Teren zostanie lepiej oświetlony, zwiększona zostanie ponadto liczba funkcjonariuszy.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie