W Gdańsku znaleziono zwłoki kobiety. To pracownica jednego z klubów

Polska
W Gdańsku znaleziono zwłoki kobiety. To pracownica jednego z klubów

W jednym z mieszkań w centrum Gdańska znaleziono ciało 28-letniej kobiety. W tym samym budynku znajduje się klub, w którym na początku lipca policja zatrzymała 22 osoby. Chodziło wtedy o podejrzenia o dodawanie do drinków substancji psychoaktywnych - informuje portal trójmiasto.pl.

Jak informuje trójmiasto.pl ciało znaleziono w mieszkaniu zajmowanym także przez kilka innych pracownic klubu.

 

- Mogę potwierdzić, że w jednym z mieszkań w centrum Gdańska faktycznie znaleziono ciało 28-letniej kobiety. Prowadzimy czynności mające wyjaśnić okoliczności jej śmierci - mówi Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

 

Akcja policji

 

Z informacji portalu trójmiasto.pl wynika, że kobieta najprawdopodobniej popełniła samobójstwo, niemniej policja chce bardzo dokładnie przyjrzeć się sprawie w związku z postępowaniem prowadzonym w sprawie działalności klubu i jego pracownic.

 

Portal informuje też, że według jego informacji, 28-latka nie była wcześniej zatrzymana, a klub zatrudnił ją już po akcji gdańskiej policji.

 

W akcji udział brało wtedy blisko 80 policjantów, a zatrzymano podczas niej 22 osoby - pracownice klubu.

 

Oczekiwanie na wyniki ekspertyz

 

Wszystko w związku z podejrzeniami dotyczącymi dodawania do drinków substancji psychoaktywnych, które miały oszałamiać klientów i sprawiać, że byli bardziej skorzy do płacenia ogromnych rachunków.

 

Choć policja od razu poinformowała, że przeprowadzone na miejscu testy potwierdziły, że w drinkach znajdowały się substancje psychoaktywne, to po przesłuchaniu zwolniono wszystkie zatrzymane kobiety i nie postawiono im żadnych zarzutów.

 

Aktualnie prokuratura czeka na wyniki ekspertyz biegłych dotyczące zarówno substancji zabezpieczonych w drinkach, jak i krwi pobranej od klientów klubu. Dopiero po otrzymaniu tych ekspertyz możliwe będzie ewentualne postawienie zarzutów konkretnym osobom.

 

trójmiasto.pl

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie