Dziecko ciężko ranione w głowę elementem szafy. Mebel przenosili pijani rodzice

Polska
Dziecko ciężko ranione w głowę elementem szafy. Mebel przenosili pijani rodzice
Polsat News

Do szpitala w ciężkim stanie trafił sześcioletni chłopiec z Okonka (Wielkopolskie), któremu na głowę spadła nadstawka szafy. Mebel przenosili pijani rodzice.

Oficer prasowy policji w Złotowie sierż. sztab. Maciej Forecki powiedział w sobotę, że informacja o rannym dziecku wpłynęła w piątek po południu.

 

Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że sześciolatek został ranny w chwili, gdy jego rodzice przenosili szafę z nadstawką. Element mebla spadł dziecku na głowę.

 

Dziecko jest w śpiączce farmakologicznej

 

- Rodzice zostali przebadani przez naszych policjantów, okazało się, że byli nietrzeźwi - matka miała ponad 1 promil, ojciec prawie 2 promile alkoholu. Zostali zatrzymani. Chłopiec został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Koszalinie. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego, jest w śpiączce farmakologicznej - poinformował Forecki.

 

Rodzice chłopca mogą odpowiedzieć za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osoby, nad którą sprawowali opiekę. Za taki czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Maciej Forecki podał, że w chwili zdarzenia w mieszkaniu znajdowała się jeszcze dwójka dzieci w wieku 12 i 14 lat. Zostały one zabrane do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie