W przyszłym tygodniu ograniczenia wstępu do Sejmu. Zarządzenie "w sprawie zapewnienia spokoju i porządku"

Polska
W przyszłym tygodniu ograniczenia wstępu do Sejmu. Zarządzenie "w sprawie zapewnienia spokoju i porządku"
Fot. Kancelaria Sejmu

Do przyszłego piątku 21 lipca w Sejmie nie będą wydawane jednorazowe karty wstępu, z których korzystają goście klubów poselskich bądź posłów; zmiany te nie dotyczą przedstawicieli mediów - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

- Zmiany w dostępie do Sejmu dotyczą wyłącznie jednorazowych kart wstępu, z których korzystają goście klubów bądź posłów. Wydawanie tego typu przepustek jest zawieszone do przyszłego piątku  - powiedział Grzegrzółka.

 

Jak podkreślił zmiany nie dotyczą przedstawicieli mediów. - Dziennikarze wchodzą na teren kompleksu sejmowego na standardowych zasadach, czyli na podstawie przepustek stałych, okresowych i jednorazowych - dodał.

 

Według zarządzenia marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego "w sprawie zapewnienia spokoju i porządku na terenach i w budynkach pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu", do 21 lipca 2017 r. do północy zostaje zawieszone prawo wstępu do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu oraz wstępu i wjazdu na tereny pozostające w zarządzie Kancelarii Sejmu osobom, którym wstęp i wjazd przysługuje na podstawie jednorazowych kart wstępu i list imiennych.

 

Zarządzenie pojawiło się w mediach społecznościowych.

 

 

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 18-20 lipca.

 

PAP

 

 

 

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie