Śmierć na Karaibach. Podmuch startującego samolotu zabił turystkę

Świat
Śmierć na Karaibach. Podmuch startującego samolotu zabił turystkę
Zdj. ilustracyjne, YouTube/Bademeisterization

Nowozelandka zmarła w środę w szpitalu po tym, gdy porwana siłą podmuchu z silników startującego odrzutowca, upadła i uderzyła głową w metalową barierkę oddzielającą lotnisko od ulicy. Wszystko wydarzyło się przy porcie lotniczym na wyspie Sint Maarten.

Międzynarodowy Port Lotniczy Juliana znajduje się kilkaset metrów od plaży Maho, gdzie fani lotnictwa zbierają się, aby fotografować samoloty przelatujące 10-20 metrów nad ziemią.

 

Lotnisko wyposażone jest w jeden pas startowy, którego początek oddzielony jest od plaży Maho jedynie wąską dwupasmową drogą. Startujące oraz podchodzące do lądowania samoloty przelatują nisko nad plażą, co dla turystów stanowi olbrzymią atrakcję.

 

 

Upadła kilka metrów dalej

 

Jak się jednak okazało, jest to niebezpieczne. W środę tuż po godz. 17 czasu lokalnego 57-letnia turystka z Nowej Zelandii wraz z innymi osobami obserwowała start lecącego na wyspę Trynidad Boeinga 737. Kobieta trzymała się płotu odgradzającego teren lotniska.

 

- W pewnym momencie siła podmuchu silników startującego odrzutowca odrzuciła ją do tyłu i kobieta upadła kilka metrów dalej - informuje "New Zealand Herald". Nowozelandka uderzyła głową w metalową barierkę i straciła przytomność.

 

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy, po czym przetransportowali ją do Centrum Medycznego Sint Maarten. Pomimo starań lekarzy w szpitalu pacjentka zmarła z powodu obrażeń głowy.

 

Ignorują ostrzeżenia

 

Teren lotniska jest odgrodzony od drogi specjalnymi barierkami, które informują o niebezpieczeństwie związanym z silnymi podmuchami powietrza. Mimo tego wielu turystów, ignorując ostrzeżenia, ustawia się właśnie w tym miejscu.

 

Sint Maarten to wyspa leżąca na Karaibach. Południowa jej część od 2010 roku stanowi terytorium autonomiczne Holandii; północna część, zwana Saint-Martin, należy do Francji jako jej wspólnota zamorska.

 

 

nzherald.co.nz

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie