"Odpowiadamy pozytywnie na apel". Unia Europejskich Demokratów za zjednoczeniem opozycji

Polska
"Odpowiadamy pozytywnie na apel". Unia Europejskich Demokratów za zjednoczeniem opozycji
Polsat News

Unia Europejskich Demokratów przyłączy się do inicjatywy Nowoczesnej, która proponuje wspólne działania opozycji, m.in. utworzenie w Sejmie federacji klubów i kół. - Opozycja powinna się zjednoczyć, aby zmarginalizować PiS - uważa UED.

Politycy Nowoczesnej zaproponowali w piątek wspólne działania opozycji, m.in. utworzenie w Sejmie federacji klubów i kół. - Trzeba działać wspólnie, by skutecznie przeciwstawić się temu co PiS wyprawia z naszą Polską - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po posiedzeniu zarządu partii.

 

Sejmowe koło UED liczy 4 posłów, wywodzących się z PO.

 

- Odpowiadamy pozytywnie na apel Ryszarda Petru i Nowoczesnej - zadeklarowała w piątek w Sejmie Elżbieta Bińczycka, szefowa Unii Europejskich Demokratów. Zaapelowała do innych partii, aby włączyły się do inicjatywy.

 

Niedzielne demonstracje przed Sejmem

 

Według szefa rady politycznej UED Janusza Onyszkiewicza zmiany w sądownictwie to powrót do czasów komunizmu. - Opozycja powinna się zjednoczyć, nie bacząc na rozmaite różnice programowe, ale w jednym dziele - obrony polskiej demokracji - podkreślił.

 

Według posła UED Michała Kamińskiego "jeżeli patrzymy na to, co dzieje się w Europie, to znajdujemy jeden bardzo pozytywnych przykład tego jak takie siły jak PiS można powstrzymać".

 

- Poparcie partii pani Le Pen we Francji i dla samej pani Le Pen, wynosi mniej więcej tyle, ile poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w Polsce w najlepszych sondażach - zauważył.

 

Jak ocenił poseł, tylko taki szeroki front jak we Francji, może zmarginalizować PiS. - Nas, Polaków, którzy chcą normalnego kraju, którzy chcą Europy i chcą wolności, i chcą demokracji, jest dużo więcej niż tych, którzy popierają PiS - mówił Kamiński.

 

UED zapowiada, że politycy tego ugrupowania pojawią się na niedzielnych demonstracjach pod Sejmem.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie