Fałszywy alarm bombowy na stacji PKP w Sopocie. Wznowiono ruch pociągów

Polska
Fałszywy alarm bombowy na stacji PKP w Sopocie. Wznowiono ruch pociągów
YouTube/innatelewizja

Po ok. trzech godzinach wznowiono w piątek wieczorem na stacji Sopot ruch pociągów dalekobieżnych i Szybkiej Kolei Miejskiej. Powodem wstrzymania jazdy pociągów był fałszywy alarm bombowy w pociągu relacji Olsztyn-Szczecin wywołany przez jednego z pasażerów.

O wznowieniu ruchu pociągów na stacji Sopot poinformowała Joanna Kubiak z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Sopocie sierż. sztab. Karina Kamińska poinformowała, że funkcjonariusze poszukują osoby, która podała w pociągu nieprawdziwy komunikat.

 

Kamińska informowała wcześniej, że policja ok. godz. 18.00 otrzymała informację od dyżurnego ruchu PKP, że we wjeżdżającym do Sopotu pociągu Olsztyn-Szczecin któryś z pasażerów poinformował przez system powiadamiania używany przez kolejarzy, że w pociągu znajduje się bomba.

 

Pociąg został przeszukany przez pirotechników z użyciem psa, wnętrze pojazdu sprawdzał też policjant z wydziału antyterrorystycznego za pomocą urządzeń technicznych, ale oprócz pakunku, który jeden z pasażerów zapomniał zabrać ze sobą, nie znaleziono nic niepokojącego.

 

Łącznie ewakuowano ok. 500 osób, w tym 300 z pociągu, a resztę z dwóch peronów.

 

 

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie