Wysadzili bankomat w Krakowie. "To może być zorganizowana grupa"

Polska

Złodzieje wysadzili bankomat przy ulicy Borkowskiej w Krakowie. Do rabunku doszło w nocy ze środy na czwartek. Sprawcom udało się wydobyć pieniądze z kaset i uciec. Policja nie ujawnia ile pieniędzy zrabowano. Podejrzewa natomiast, że to członkowie grupy specjalizującej się w wysadzaniu bankomatów, która już wcześniej w podobny sposób rozbijała inne maszyny.

Policję o wysadzeniu bankomatu poinformowali okoliczni mieszkańcy, których o godz. 3 w nocy zbudził wybuch i alarmy, które się włączyły tuż po nim.


- Widzieli trzech sprawców, którzy zbiegli sprzed bankomatu w stronę ulicy Zawiłej - powiedział polsatnews.pl mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Uciekający byli ubrani na czarno, zamaskowani.


Policja natychmiast sprowadziła psa tropiącego, ale po 500 metrach zgubił on ślad na pobliskim parkingu. Policja zakończyła już oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczono również nagrania z monitoringu.

 

"Jest pewna powtarzalność"


Sprawcy działali szybko, a wszystko było starannie zaplanowane. - Może to być grupa, która już się tym zajmowała (wysadzaniem bankomatów - red.) - wyjaśnia mł. insp. Gleń. Świadczyć o tym ma sposób działania, a także rodzaj zastosowanej przez nich do wysadzenia bankomatu substancji.


- Jest pewna powtarzalność - zauważył rzecznik małopolskiej policji.


W tym roku złodzieje wysadzili w Małopolsce kilka bankomatów. Dwa z nich w Krakowie. Sprawcy tych kradzieży nadal są poszukiwani.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie