Wyrzuciła noworodka z okna ósmego piętra

Świat
Wyrzuciła noworodka z okna ósmego piętra
Cook County Sheriff's Office

Mubashra Uddin, która wyrzuciła noworodka przez okno budynku apartamentowego w chicagowskiej dzielnicy Uptown, została skazana na 4 lata więzienia w zawieszeniu. Kobieta miała dokonać zabójstwa ze strachu przed rodzicami.

Do zdarzenia doszło 11 listopada 2015 roku. 19-letnia wówczas Mubashra Uddin była w ciąży, którą ukrywała przed pochodzącymi z Pakistanu rodzicami. Tego dnia urodziła dziewczynkę, ale gdy usłyszała zbliżającą się do pokoju swoją matkę, wyrzuciła dziecko przez okno znajdującego się na ósmym piętrze mieszkania.

 

Niemowlę przeżyło upadek, ale zmarło w szpitalu


Niemowlę spadło na trawnik, gdzie znalazł je przypadkowy mężczyzna. Dziecko było zakrwawione, ale jeszcze oddychało, jednak mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, nie udało się uratować mu życia.


Uddin przyznała się do popełnienia morderstwo pierwszego stopnia. Do wtorku, czyli do dnia wydania wyroku, przebywała w więzieniu.

 

Przyjaciele: żyła pod ogromną presją

 

Przyjaciele młodej kobiety przekonywali sąd, że żyła ona pod ogromną presją. Miała obawiać się, jak poradzi sobie jako samotna matka w rodzinie pobożnych muzułmańskich imigrantów z Pakistanu.

 

Rodzice dziewczyny nie wypowiadali się nigdy o sprawie, unikali mediów, ale pojawili się na rozprawie w sądzie, by wspierać córkę. Zwrócił na to uwagę obrońca kobiety, Barry Sheppard, który na rozprawie powiedział: - To, że pochodzi z konserwatywnej muzułmańskiej rodziny, nie znaczy wcale, że rodzice jej nie kochają.  


Sędzia powiatu Cook Carol Howard skazała Uddin na 4 lata więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 579 dolarów. Na poczet kary zaliczono skazanej 603 dni, które spędziła w więzieniu.

 

abc7chicago.com

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie