Właścicielka biura podróży, która oszukała klientów, zatrzymana na lotnisku w Warszawie

Polska
Właścicielka biura podróży, która oszukała klientów, zatrzymana na lotnisku w Warszawie
commons.wikimedia.org/CC BY-SA 3.0

44-letnia właścicielka biura podróży Via z Biłgoraja (woj. lubelskie) była poszukiwana po tym, gdy w poniedziałek zniknęła z pieniędzmi klientów. Oszukała co najmniej 180 osób na łączną sumę 317 tys. złotych. Kobieta miała zorganizować wycieczkę do Hiszpanii. Niedoszli urlopowicze dowiedzieli się o oszustwie w dniu planowanego wyjazdu.

Właścicielka biłgorajskiego biura usług turystyczno-pielgrzymkowych Via sprzedała pracownikom Urzędu Gminy w Biłgoraju oraz ich rodzinom wycieczkę do Hiszpanii, na Fuerteventurę.

 

Zorientowali się w dniu wyjazdu

 

- Od 1 sierpnia 2016 roku do 10 lipca 2017 roku osoby te wpłacały odpowiednie kwoty, część była dofinansowana z funduszu socjalnego - wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl prokurator rejonowy Marek Głowala.

 

Zaplanowane były trzy tury wycieczki. Pierwsza grupa miała wyruszyć w poniedziałek, 10 lipca. I tego dnia tuż przed odjazdem urlopowicze zorientowali się, że zostali oszukani.

 

Kolejne wycieczki miały wyruszyć 17 i 24 lipca. Próbowano dowiedzieć się, czy na kolejne terminy zostały zarezerwowane hotele. Okazało się, że nikt o takiej wycieczce nie słyszał.

 

Zatrzymana na lotnisku

 

O oszustwie natychmiast poinformowano biłgorajską policję.

 

- Na podstawie materiałów dostarczonych przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju zostało wszczęte śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości na kwotę co najmniej 317 tys. złotych - powiedział prokurator Głowala.

 

Właścicielki biura podróży poszukiwano na terenie całego kraju. Została zatrzymana w środę, w Warszawie, na terenie lotniska.

 

Za wyłudzenie pieniędzy i oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

bilgorajska.pl, polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie