Jest śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Serbii

Polska
Jest śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Serbii
PAP/EPA/OTOS ANDRAS

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła śledztwo ws. wypadku polskiego autokaru w Serbii. Postępowanie dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Do wypadku autokaru poznańskiego biura podróży doszło we wtorek w pobliżu miejscowości Subotica w Serbii; jedna osoba zginęła. Autokarem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym 27 dzieci. Poszkodowani w wypadku byli hospitalizowani w trzech serbskich szpitalach.

 

Śledztwo dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym

 

Rzeczniczka poznańskiej prokuratury Magdalena Mazur-Prus powiedziała w czwartek, że wszczęte postępowanie dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, gdzie w wyniku wypadku doszło do śmierci innej osoby, lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

- Ustalimy osoby, które podróżowały tym autokarem, przesłuchamy ich w charakterze świadków, ewentualnie będziemy zwracali się w ramach pomocy prawnej do strony serbskiej o dokumenty dotyczące czynności wykonanych po zdarzeniu - powiedziała Mazur-Prus.

 

Wracają do Polski

 

Do Polski docierają kolejne grupy pasażerów, które podróżowały autokarem. Ambasador Polski w Serbii Tomasz Niegodzisz informował w środę, że w szpitalu w Nowym Sadzie wciąż przebywają trzy osoby, jedna w stanie ciężkim, druga przeszła w środę operację, jej stan jest stabilny.

 

Kierowca autokaru został zatrzymany przez policję. Według informacji Radia RMF FM, mężczyzna został aresztowany.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie