Zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Lech Morawski

Polska
Zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Lech Morawski
PAP/Paweł Supernak

Zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego, prof. Lech Morawski - poinformował Trybunał Konstytucyjny. Sędzia miał 68 lat.

"Prezes TK z przykrością, smutkiem i żalem zawiadamia, że dziś odszedł od nas sędzia Trybunału Lech Morawski" - poinformowano w komunikacie na stronie internetowej TK.

 

Pierwszy tę informację podał portal wPolityce.pl.

 

Doniesienia potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl także dr hab. Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Morawski był aktywnym pracownikiem nieetatowym na UMK. W ostatnim czasie koordynował przedmiot o nazwie "Zasady wykładni prawa".

 

Członek Trybunału Stanu

 

Lech Morawski urodził się 14 września 1949 w Bydgoszczy. Z miastem związany był przez całe swoje życie. Śp. Lech Morawski był profesorem prawa, specjalizował się w teorii państwa i prawa oraz filozofii prawa.

 

Należał do różnych towarzystw naukowych polskich i zagranicznych, m.in. do International Association for Philosophy of Law and Social Philosophy (IVR).

 

21 marca 2014 Sejm RP wybrał go na członka Trybunału Stanu. Pełnił tę funkcję do końca VII kadencji Sejmu.

 

1 grudnia 2015 sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała jego kandydaturę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Do orzekania Lech Morawski został dopuszczony 20 grudnia 2016 przez p.o. prezesa TK Julię Przyłębską.

 

PAP, polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie