Zatrzymano osiem osób, które napadły na taksówkę w Łodzi

Polska

Ośmiu sprawców w wieku od 17 do 19 lat zatrzymała policja w związku z pobiciem taksówkarza i jego klientów na ul. Piotrkowskiej w Łodzi - poinformowała rzeczniczka prasowa KWP w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Do agresywnego napadu doszło w poniedziałek wczesnym rankiem na głównym deptaku miasta. Jak informuje łódzka policja do taksówki, w której siedział mężczyzna i jego partnerka podbiegło ośmiu napastników.

 

- Mężczyźni otworzyli drzwi od pojazdu i zaczęli kopać znajdującego się na tylnym siedzeniu pasażera. W obronie pokrzywdzonego stanął kierowca taksówki, który na chwilę odgonił sprawców. Spowodowało to eskalację agresji napastników, którzy również jego zaatakowali - relacjonowała mł. insp. Kącka.

 

Jak dodała, przewrócony na ziemię taksówkarz był wielokrotnie uderzany po całym ciele. Jeden z agresorów bezpośrednio po zdarzeniu kopnął w drzwi taksówki powodując ich uszkodzenie.

 

Zajście nagrały kamery miejskiego monitoringu, co pomogło policji zatrzymać sprawców.

 

Wezwani na miejsce funkcjonariusze ujęli wszystkich napastników, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. Za pobicie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden ze sprawców usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie