Zamykają się szlabany na przejeździe, a on jedzie. I utknął na torach

Polska

77-letni kierowca forda zlekceważył sygnały ostrzegawcze - czerwone światła i sygnały dźwiękowe - i wjechał na przejazd kolejowy przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie (woj. mazowieckie). W tym czasie szlabany zostały opuszczone i samochód utknął na torach pomiędzy nimi.

Do zdarzenia, które zarejestrowały kamery monitoringu, doszło w niedzielę. Na nagraniu widać, jak chwilę po opuszczeniu szlabanów obok forda, który utknął na torach, przejeżdża pociąg towarowy. Na szczęście tym razem nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie zakończyło się tragedią, a policja nagranie opublikowała ku przestrodze.


Funkcjonariusze podkreślają, że lekceważenie znaków, włączonej sygnalizacji czy przejeżdżanie pod opadającymi rogatkami, to najczęstsze przewinienia kierowców, które prowadzą do wypadków na przejazdach kolejowych.

 

Utknąłeś? Wyłam szlabany!


Mundurowi zwracają także uwagę, że kierowca forda do końca nie zachował się tak, jak powinien. Gdy jego auto utknęło zamknięte między rogatkami powinien przejechać wyłamując szlabany.


Kierowca za naruszenie zakazu wjazdu na przejazd w trakcie nadawanych sygnałów został ukarany 300-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie