Wybuch butli z gazem w Lublinie. Mężczyzna miał się odgrażać, że wysadzi budynek

Polska

Do eksplozji doszło w nocy z wtorku na środę przy ul. Majdanek. Łącznie siedem osób zostało poparzonych, z czego stan trzech jest ciężki. W budynku zniszczone są trzy mieszkania. Prawdopodobnie wybuch spowodował 32-letni mężczyzna, który wcześniej odgrażał się, że wysadzi swój lokal.

Do eksplozji doszło około 20 minut po północy w mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna wraz z 19-letnią partnerką.

 

Straż pożarna: prawdopodobnie gaz z butli

 

- Na miejscu, po rodzaju zniszczeń budynku, strażacy stwierdzili, że prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu. Budynek nie jest podłączony do sieci gazowej, mógł to być więc gaz z butli - powiedział rzecznik prasowy miejskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Szacoń.

 

- Z naszych informacji wynika, że przed wybuchem doszło pomiędzy nimi do sprzeczki - powiedział podkom. Andrzej Fijałek z lubelskiej policji.

 

Mężczyzna jest ciężko poparzony. On i jego partnerka wskutek poniesionych obrażeń trafili do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej (woj. lubelskie).

 

Ściana przygniotła kobietę 

 

W wyniku wybuchu poważnie ucierpiała także 86-letnia sąsiadka mężczyzny. Na kobietę zawaliła się ściana.

 

Straż pożarna i policja ewakuowały 17 mieszkańców dwukondygnacyjnego domu.

 

- W sumie do szpitala trafiło sześć osób. Trzy zostały już zwolnione do domów - powiedział Fijałek. Według straży pożarnej poszkodowanych było siedem osób.

 

Policja przesłuchuje świadków eksplozji.

 

Nadzór budowlany sprawdza konstrukcję

 

Według wstępnych ustaleń, na skutek pożaru i wybuchu jedno mieszkanie jest zniszczone, uszkodzona jest też elewacja budynku.

 

Stan budynku oceni inspektor nadzoru budowlanego, który zdecyduje, czy i kiedy jego mieszkańcy będą mogli wrócić do mieszkań.

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie