"Jesteśmy zadręczani przez zgraje tych osobników". Florencja walczy z konikami

Świat
"Jesteśmy zadręczani przez zgraje tych osobników". Florencja walczy z konikami
Pixabay.com

Dyrekcja Galerii Akademii we Florencji, gdzie znajduje się największa kolekcja rzeźb Michała Anioła ze słynnym posągiem Dawida, na rozdawanych turystom wachlarzach ostrzega przed tzw. konikami. Tysiącom ludzi oblegającym każdego dnia kasy przy wejściu do muzeum proponują oni karty wstępu po bardzo wysokiej cenie, ale z obietnicą ominięcia kolejki.

Przygotowane wachlarze to nie niespodzianka dla gości z całego świata w dniach rekordowych upałów, ale element kampanii, której celem jest zwalczanie masowego zjawiska nielegalnego oferowania biletów do galerii przez obnośnych sprzedawców.

 

Tysiącom ludzi oblegającym każdego dnia kasy przy wejściu do muzeum proponują oni karty wstępu po bardzo wysokiej cenie, ale z obietnicą ominięcia kolejki.

 

Właśnie tam, przed kasami rozdawane są żółte wachlarze z napisami po włosku i angielsku: "Uwaga na koniki". Widnieje tam też informacja o cenie biletów w kasie: 8 euro dla dorosłych, darmowe wejście dla dzieci i młodzieży do 18 lat, 4 euro za uprzednią rezerwację.

 

Oszuści w kamizelkach

 

Z pomysłem rozdawania wachlarzy wystąpiła dyrektor placówki Cecilie Hollberg, która - jak pisze dziennik "Il Messaggero" - jest zdesperowana z powodu tego, co się tam dzieje.

 

- Jesteśmy oblężeni i zadręczani przez zgraje tych osobników, którzy udają oficjalnych reprezentantów nosząc kamizelki i sprzedają bilety za haniebne sumy, nawet 30-50 euro - powiedziała dyrektor Galerii Akademii.

 

- To jest niedopuszczalne oszustwo niegodne dobrego imienia Włoch, które wyrządza poważną szkodę wizerunkowi kraju - oceniła pochodząca z Niemiec Hollberg. Dodała, że w ten sposób okradane są setki osób.

 

Wcześniej kroki przeciwko tzw. konikom podjęła dyrekcja florenckiej Galerii Uffizi, która prowadzi kampanię informacyjną wśród zmierzających do niej turystów.

 

PAP

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie