Posłowie poprowadzą lekcje w szkołach. Będą uczyć wiedzy o społeczeństwie

Polska
Posłowie poprowadzą lekcje w szkołach. Będą uczyć wiedzy o społeczeństwie
pixabay.com/public domain

Zajęcia z politykami będą odbywać się przez cały rok w szkołach podstawowych i liceach w województwie świętokrzyskim. Dwa razy w miesiącu parlamentarzyści poprowadzą zajęcia z wiedzy o społeczeństwie. Swoją obecność zapowiedziała już m. in. była minister Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej.

Organizatorem akcji #WOSzPOSŁEM jest stowarzyszenie Zespół Pomocy Koleżeńskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego. Posłowie zaczną wykładać wiedzę o społeczeństwie już od września.

 

Kontakt z ważnymi politykami

 

- Jest to nasz oryginalny pomysł, który ma na celu w atrakcyjny sposób prezentować wiedzę o społeczeństwie. Posłowie na pewno zrobią to ciekawie. Pokażą jak ta wiedza wygląda w praktyce, a uczniowie będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z ważnymi politykami - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Patryk Stępień, jeden z organizatorów akcji z Zespołu Pomocy Koleżeńskiej.

 

Dodał, że w ramach programu uczniowie będą także mogli zwiedzić Sejm, żeby na własne oczy poznać z bliska miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje dla kraju.

 

Mucha i siedmiu innych posłów

 

- Aktualnie mamy już nazwiska ośmiu posłów, którzy zgodzili się prowadzić zajęcia w szkołach. Obecność potwierdziła była minister Joanna Mucha, prowadzimy rozmowy z posłanką Nowoczesnej Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Będziemy starać się o kolejnych parlamentarzystów - powiedział Stępień.

 

 

Do programu mogą zgłaszać się inne szkoły z województwa świętokrzyskiego. Zajęcia będą prowadzone w ostatnich klasach w szkołach podstawowych i w liceach. Spotkania z politykami będą się odbywać co najmniej dwa razy w miesiącu do końca roku szkolnego.

 

Zespół Pomocy Koleżeńskiej powstał w Ostrowcu Świętokrzyskim, z inicjatywy grupy mieszkańców tego miasta. Od kilku lat organizuje wydarzenia i prowadzi akcje skierowane głównie do ludzi młodych, zachęcając ich do działalności społecznej i wolontariatu.

 

polsatnews.pl

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie