Pijana ekspedientka w... sklepie monopolowym. Obsługiwała klientów chwiejąc się na nogach

Polska
Pijana ekspedientka w... sklepie monopolowym. Obsługiwała klientów chwiejąc się na nogach

Policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwej pracownicy sklepu w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Zgłoszenie było o tyle nietypowe, że 35-latka pracowała w sklepie monopolowym i sama sprzedawała alkohol klientom. Kobieta miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie we wtorek około godz. 21. Zadzwonił  zaniepokojony klient sklepu monopolowego i powiadomił oficera dyżurnego o tym, że za ladą stoi prawdopodobnie nietrzeźwa ekspedientka.

 

Trudno było jej się wysłowić

 

Policjanci, którzy pojechali we wskazany adres potwierdzili, że pracownica sklepu jest pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 35-latka miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Obsługiwała klientów, mimo że chwiała się na nogach i trudno było jej się wysłowić. O całej sytuacji został poinformowany właściciel sklepu, który przyjechał na miejsce zmienić nietrzeźwą pracownicę.

 

Teraz mieszkanka Ełku odpowie za wykroczenie podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. Grozi jej za to kara aresztu lub grzywny. Kobieta musi liczyć się także z konsekwencjami dyscyplinarnymi.

 

polsatnews.pl

 

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie