Złodziejka z autobusu zatrzymana. Pomogło ujawnione nagranie

Polska

W niedzielę policjanci ujawnili nagranie z autobusu miejskiego w Lublinie. Widać na nim kobietę, która zrywa jednaj z pasażerek łańcuszek z szyi i razem z mężczyzną, który był jej wspólnikiem, wybiega z pojazdu. Policjanci zwrócili się z apelem o pomoc w ujęciu pary. We wtorek złodziejka została zatrzymana.

Nagranie z monitoringu zostało opublikowane na stronach internetowych lubelskiej policji i trafiło stamtąd do mediów. Odzew był natychmiastowy. Policjanci otrzymali wiele informacji i szybko ustalili dane osobowe kobiety oraz pomagającego jej mężczyzny.

 

Złodziejką okazała się 28-letnia mieszkanka Bychawy. Zostaną jej postawione zarzuty kradzieży rozbójniczej. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna nadal poszukiwany

 

Nadal poszukiwany jest pomagający jej 32-latek. Mężczyzna w przeszłości był już karany za rozboje. Policjanci twierdzą, że jego zatrzymanie to już tylko kwestia czasu.

 

"Dziękujemy wszystkim za pomoc w ustaleniu sprawców bezczelnej kradzieży. To kolejny dowód na to, że Policja jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy współpracuje ze społeczeństwem" - można przeczytać na stronie lubelskiej policji.

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie