Wyłudzili 200 tys. zł metodą "na policjanta". Oszukali 77-letnią kobietę

Polska
Wyłudzili 200 tys. zł metodą "na policjanta". Oszukali 77-letnią kobietę
dolnoslaska.policja.pl

Ponad 200 tys. zł wyłudziła grupa przestępcza rozbita przez wrocławską policję. Zatrzymano pięć osób, które oszukały 77-letnią kobietę podszywając się pod policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformował we wtorek rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, poszkodowana starsza kobieta to mieszkanka Wrocławia, zaś zatrzymani to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

 

- Sprawcy wykorzystując podeszły wiek pokrzywdzonej, wprowadzili ją przez telefon w błąd, powołując się na rzekomą akcję, prowadzoną przez CBŚP i prokuraturę - podał Petrykowski. Zdaniem policji, oszuści przekonali kobietę, aby zabezpieczyła oszczędności zgromadzone w banku, ponieważ prowadzone jest postępowanie wz. z włamaniami na rachunki bankowe.

 

Myślała, że współpracuje z organami ścigania

 

- Starsza pani - myśląc że współpracuje z organami ścigania - przelała pieniądze w kwocie ponad 200 tys. zł na konto, które miało być rachunkiem prokuratury, a w rzeczywistości było kontem jednego ze sprawców - przekazał rzecznik.

 

Petrykowski dodał, że wśród zatrzymanych są zarówno organizatorzy oszustwa, jak i osoby udzielające pomocy w założeniu rachunku bankowego, wykorzystanego do przestępstwa. Pięć osób, decyzją sądu, zostało aresztowanych na trzy miesiące. Policja podała, że wszyscy byli wcześniej notowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie