Radni PiS: będzie wniosek o sesję ws. powrotu szkoły na ul. Twardą

Polska
Radni PiS: będzie wniosek o sesję ws. powrotu szkoły na ul. Twardą
PAP/Bartłomiej Zborowski

Złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy ws. powrotu szkoły na ul. Twardą zapowiedzieli we wtorek w Sejmie radni PiS. Poseł PiS Jan Mosiński poinformował, że przygotowywany jest wniosek do prokuratury dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezydent stolicy.

W poniedziałek komisja weryfikacyjna uchyliła decyzje prezydent Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej. W przeszłości znajdowało się tam gimnazjum.

 

- Wkrótce złożymy wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej (Rady Warszawy), na której zajmiemy się problemem, żeby ta funkcja oświatowa pozostała na terenie tej nieruchomości i żeby to słynne gimnazjum 42, już nie w formie gimnazjum, wróciło na ulicę Twardą - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie radny PiS Paweł Terlecki.

 

Poseł PiS Jan Mosiński powiedział, że przeniesienie gimnazjum na Twardej nastąpiło na rok przed podjęciem decyzji przez Radę Warszawy. - Innymi słowy wyczyszczono ten teren dla jednego z tymczasowo aresztowanych handlarzy nieruchomości - powiedział Mosiński.

 

- Jesteśmy na etapie przygotowania wniosku do prokuratury o zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent m.st. Warszawy - powiedział Mosiński.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie