Najdłuższy skok w ramach swobodnego lotu. Polski zespół pobił rekord świata

Kultura
Najdłuższy skok w ramach swobodnego lotu. Polski zespół pobił rekord świata
Facebook/Dream Jump

Projekt "Dream Walker" to skoki na linach z najwyższych klifów i budowli na świecie. Celem polskiego projektu jest organizowanie wypraw i skoków w stylu dream jump w najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych miejscach. W weekend "Dream Walker" pobił kolejny już rekord świata. Z wysokości 760 m członek polskiej grupy oddał najdłuższy skok w ramach swobodnego lotu - o długości 424,8 m.

"Dream Walker 80 skoków dookoła świata" to polski projekt z zakresu sportów ekstremalnych, którego celem jest wykonanie przez jego uczestników 80 wypraw i skoków w stylu dream jump.

 

Dream jump to opatentowana technika oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Podstawą układu do skoków są dwie liny dynamiczne luźno rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami, w swoim pierwotnym ułożeniu przypominające literę "U".

 

Monumentalne piękno i ekstremalne wysokości

 

Jak podkreślają organizatorzy, "Dream Walker" łączy dwie cechy: monumentalne piękno oraz ekstremalne wysokości.

 

Uczestnicy projektu biją kolejne rekordy, stawiając sobie coraz wyżej poprzeczkę. Najnowszym osiągnięciem skoczków jest rekord świata w kategorii "najdłuższy skok w ramach swobodnego lotu". 9 lipca na górze Kjerag w Norwegii skok oddał Carlos Torija Muñoz - Hiszpan współpracujący z polską ekipą.

 

 

"Najmniejszy nieprawidłowy ruch mógł się zakończyć katastrofą"

 

"Do rekordowego skoku Carlos przygotowywał się przez cztery lata. Ponad 200 skoków z samolotu. Godziny wylatane w windtunnelu. Dziesiątki skoków z liną. Doskonała forma fizyczna i mentalna. Pewność siebie i własnych umiejętności. Podczas tego lotu nie było miejsca na błąd. Na wątpliwość. Na szczęście. Na »mam nadzieję że mi się uda, zaryzykuję»" - czytamy na Facebookowym profilu Dream Jump.


"Najmniejszy nieprawidłowy ruch dłonią, stopą, głową - mógł się zakończyć katastrofą. Podczas trackowania nawet oddech jest ważny. Gdy lecisz tak blisko skały umysł musisz mieć czysty" - dodano.

 

Skoczkowie podkreślają, że rekord nie jest osiągnięciem jednego człowieka. "To efekt doskonałej współpracy całej ekipy" - napisano.

 

Wydarzenie w Norwegii było X edycją "Dream Walker". Wcześniej skoczkowie pobili rekordy m.in. w Dubaju i Hiszpanii.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie