CBA zatrzymała mężczyznę powołującego się na wpływy w Urzędzie Skarbowym i u komornika

Polska
CBA zatrzymała mężczyznę powołującego się na wpływy w Urzędzie Skarbowym i u komornika
Polsat News

CBA zatrzymała mężczyznę, który wziął łapówkę, powołując się na wpływy w urzędzie skarbowym i znajomość z komornikiem w Kościerzynie (woj. pomorskie). Żądał 50 tys. zł za pomoc w załatwieniu sprawy, zadowolił się 10 tys. zł - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział we wtorek, że zatrzymany, to Jan W., który za łapówkę miał się podjąć pośredniczenia w załatwieniu sprawy w urzędzie skarbowym i u komornika.

 

- Funkcjonariusze, oprócz pomieszczeń należących do zatrzymanego, przeszukali także mieszkanie komornika i jego biuro w US, tam zabezpieczyli dokumenty związane ze sprawą - powiedział Brodowski.

 

Podczas śledztwa agenci gdańskiej delegatury Biura ustali, że W. obiecał lokalnemu biznesmenowi załatwienie korzystnego dla niego rozstrzygnięcia w toczącym się postępowaniu egzekucyjnym przed kościerskim urzędem skarbowym. - Zatrzymany mężczyzna w zamian zażądał od przedsiębiorcy 50 tys. zł. Jednak w ostatecznym rozliczeniu zadowolił się 10 tys. zł - podał Brodowski.

 

Zaznaczył, że gdańska prokuratura okręgowa już postawiła W. zarzut płatnej protekcji i postanowiła o dozorze policji wobec W.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie