"Z Nowoczesnej i PO zrobi jedną partię", "Na białym koniu wróci do Polski". Jakubiak o Tusku

Polska

- Od samego początku mówię, że Donald Tusk z Nowoczesnej i PO zrobi jedną partię, tych co najlepsi wyssie do siebie i na białym koniu do Polski wróci. Będzie starał się budować przeciwwagę do Kaczyńskiego - powiedział w poniedziałek w "Graffiti" Marek Jakubiak z Kukiz'15. Jak ocenił, obecny szef Rady Europejskiej "jeśli chodzi o politykę nic nowego nie wymyśli".

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk sonduje możliwość budowy nowej partii. Miałaby ona powstać przed wyborami w 2019 r. - poinformowała w poniedziałek "Rzeczpospolita".

 

- PiS ma zbyt dużo do zarzucenia Donaldowi Tuskowi, żeby jego plan mógł tak łatwo powstać - stwierdził Jakubiak (Kukiz'15). Jako przykład podał aferę Amber Gold, która "nie jest do końca wyjaśniona, a może jeszcze pokazać różne aspekty".

 

"Na złość babci sobie uszy odmrozić"

 

- Polityka, według mojej definicji, to zarządzanie emocjami suwerena. To niestety wyprowadza na ulice wyznawców jednej bądź drugiej strony - dodał nawiązując do zapowiedzi związanych z przebiegiem 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

 

Poseł zapewnił, że "nie ustawia się po żadnej stronie barykady".

 

- Tu mamy do czynienia z jakąś tradycją, już można o niej mówić i o ludziach, którzy chcą za wszelką cenę na złość babci sobie uszy odmrozić. To siłowanie się dla siłowania - dodał polityk.

 

"700 zł rocznie zabiorą nam z kieszeni"

 

Jakubiak odniósł się również do planu wprowadzenia nowego podatku drogowego, który przygotowuje PiS. Po jego wprowadzeniu litr paliwa może zdrożeć nawet o 25 groszy. Pieniądze z podatku miałyby być przeznaczone na rozwój dróg gminnych i powiatowych.

 

- Wszystko wskazuje na to, że 700 zł rocznie zabiorą nam z kieszeni - powiedział Jakubiak.

 

Jak zaznaczył, ta ustawa jest napisana w ten sposób, że "te 25 groszy brutto jest progresywne". - Jeżeli inflacja pójdzie do góry, a ceny paliwa też pójdą do góry, to ta opłata też wzrośnie. To jest kombinacja na grube miliardy złotych - ocenił.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie