Pożar kamienicy w Busku-Zdroju. Dwie osoby poszkodowane

Polska
Pożar kamienicy w Busku-Zdroju. Dwie osoby poszkodowane
YouTube/Telewizja Ponidzie

Dwie osoby zostały poszkodowane w poniedziałek w pożarze mieszkania w kamienicy w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) - poinformował komendant powiatowy buskiej Państwowej Straży Pożarnej, Artur Brachowicz.

Strażacy dostali zgłoszenie o dymie, wydobywającym się z poddasza budynku wcześnie po południu. Dwukondygnacyjna kamienica, w której pojawił się pożar, znajduje się w zwartej zabudowie na rynku - na parterze są lokale usługowo-handlowe, a na poddaszu mieszkania.

 

- Pożar powstał w jednym z mieszkań. Przybyli na miejsce strażacy szybko go zlokalizowali i opanowali. Jeszcze przed przybyciem zastępów ewakuowano dwie poszkodowane osoby, które przekazano ratownikom medycznym. Ewakuowaliśmy też cztery osoby przebywające w sąsiednim budynku - opisywał Brachowicz.

 

 

Wg informacji przekazanej przez oficera prasowego buskich strażaków Marka Lisa, jedna z poszkodowanych osób zasłabła, druga podtruła się dymem.

 

Jak mówił Brachowicz, obecnie trwają prace przy rozbiórce dachu przedwojennej kamienicy. Na miejscu pojawiali się też przedstawiciele władz Buska - osoby, które mieszkały w budynku, mają mieć zapewnione lokale zastępcze.

 

Na miejscu działało siedem strażackich zastępów - pięć z Państwowej Straży Pożarnej i dwa strażaków ochotników.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie