Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Policja pochwaliła się jej zabezpieczeniem

Polska

160 policjantów czuwało na bezpieczeństwem XXVI pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Mundurowi, którzy dbali w niedzielę o porządek, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, służyli pomocą, wskazywali drogę oraz prowadzili działania profilaktyczne. Jak oświadczyła policja, zabezpieczenie przebiegło bez incydentów i nic nie zakłóciło przebiegu spotkania.

Centralnym punktem niedzielnego modlitewnego spotkania na Jasnej Górze była Msza Święta o godz. 11. Według wstępnych szacunków policji, na jasnogórskich błoniach zgromadziło się ok. 80 tys. pielgrzymów.

 

Pojedyncze przypadki "natychmiast rozwiązywane"


Policja opublikowała w poniedziałek zdjęcia z zabezpieczenia uroczystości informując, że "dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom, nie zgłoszono żadnych interwencji związanych z zakłócaniem pielgrzymki, a każde niepokojące informacje były natychmiast sprawdzane przez służby", pojedyncze zgłoszenia "były natychmiast rozwiązywane przez obecnych na miejscu mundurowych".


Mundurowi rozdawali seniorom i ich rodzinom ulotki informacyjne i tłumaczyli co należy robić, aby nie paść ofiarom oszustów.

 

Policjanci wręczali też odblaski i mapy Częstochowy.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie