Motocykl studentów Politechniki Wrocławskiej najlepszy na zawodach w Barcelonie

Moto
Motocykl studentów Politechniki Wrocławskiej najlepszy na zawodach w Barcelonie
Politechnika Wrocławska

Motocykl skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na zawodach Smart Moto Challenge w Barcelonie. Elektryczny pojazd o nazwie LEM Falcon zwyciężył również w konkurencjach dynamicznej i statycznej.

Motocykl skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na zawodach Smart Moto Challenge w Barcelonie. Elektryczny pojazd o nazwie LEM Falcon zwyciężył również w konkurencjach dynamicznej i statycznej.

 

Jak poinformował w poniedziałek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, motocykl został skonstruowany przez studentów działających w Kole Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych.

 

Lem Falcon to elektryczny motocykl crossowy. Pojazd waży 92 kg. Został zbudowany m.in. z aluminium, karbonu i kewlaru. Moc jego silnika to 8 kW, a zasięg - 70 km. Może rozpędzić się maksymalnie do 130 km na godz. Ma trzy tryby jazdy - eko, szosowy i crossowy - podał Charytoniuk.

 

W zawodach wzięło udział 12 pojazdów

 

Lem Falcon podczas zakończonych w niedzielę w Barcelonie zawodów Smart Moto Challenge zdobył pierwsze miejsce w konkurencji statycznej, gdzie oceniano biznesplan oraz szczegóły techniczne pojazdu oraz w konkurencji dynamicznej, gdzie motocykl przechodził testy sprawnościowe i na przyśpieszenie. Pojazd brał udział również w wyścigach na torze asfaltowymi i crossowym.

 

- Po podliczeniu wszystkich rezultatów okazało się, że reprezentanci PWr triumfowali również w klasyfikacji generalnej - podał Charytoniuk.

 

W zawodach Smart Moto Challenge wzięło udział łącznie 12 pojazdów zaprojektowanych przez studentów z Rosji, Ukrainy, Hiszpanii i Polski. Motocykle ścigały się na torze Circuit de Catalunya w pobliżu Barcelony.

 

Budowa motocykla skonstruowanego przez studentów wrocławskiej uczelni kosztowała około 200 tys. zł.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie