Lekarz o stanie zdrowia b. prezydenta. Udział Wałęsy w kontrmanifestacji wykluczony

Polska

- Na pewno nie. W tej chwili pan prezydent musi pozostać w szpitalu. W poniedziałek i wtorek będziemy przeprowadzali kolejne badania - powiedział Polsat News dr nauk medycznych Wiesław Puchalski, ordynator oddziału intensywnej terapii kardiologicznej UCK, zapytany, czy były prezydent Lech Wałęsa będzie mógł wziąć udział w "kontrmiesięcznicy smoleńskiej" w Warszawie.

- Pan prezydent jest leczony z powodu niewydolności serca od wielu lat. W tej chwili nastąpiło zaostrzenie tejże choroby. Nie stwierdzamy w tej chwili cech ostrego zespołu wieńcowego, aczkolwiek musimy zrobić wszelkie badania, żeby stwierdzić, dlaczego tak się dzieje, dlaczego wystąpiły te objawy, które pana prezydenta do nas sprowadziły - powiedział Puchalski.

 

"Pewnie w tym tygodniu uda się pana prezydenta wypisać"

 

- Badania mają wykazać, dlaczego do tego (zaostrzenia choroby - red.) doszło i czy są to rzeczy, które można korygować lekami, czy potrzebne są procedury inwazyjne - zaznaczył ordynator oddziału intensywnej terapii kardiologicznej UCK.

 

Doktor Puchalski dodał, że były prezydent jest w niezłej kondycji, ale potrzebuje odpoczynku po "intensywnych działaniach w ostatnim okresie".  

 

- Pan prezydent jest w dobrym humorze, aczkolwiek jest też zaniepokojony objawami, które go tutaj sprowadziły - powiedział Puchalski.

 

Dodał, że najpewniej jeszcze w tym tygodniu uda się Lecha Wałęsę wypisać ze szpitala.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie