Pijana 26-latka twierdziła, że jest bomba w galerii handlowej. Za fałszywy alarm grozi jej do 8 lat więzienia

Polska
Pijana 26-latka twierdziła, że jest bomba w galerii handlowej. Za fałszywy alarm grozi jej do 8 lat więzienia
KMP Dąbrowa Górnicza

Funkcjonariusze z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 26-latkę, która fałszywie zaalarmowała służby o bombie podłożonej w jednej z dąbrowskich galerii handlowych. Okazało się, że kobieta miała niemal 3 promile alkoholu. Trafiła do aresztu.

Jak podali funkcjonariusze w niedzielnym komunikacie, anonimowy telefon z informacją o bombie przyjęto w sobotę przed godz. 12. "Bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu uruchomiono wszystkie służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli potencjalnie zagrożony teren i wraz z psem tropiącym przeszukali pomieszczenia centrum handlowego. Z galerii w centrum miasta ewakuowano prawie 1800 osób" - czytamy. Alarm okazał się fałszywy.

 

W międzyczasie, w ciągu niespełna dwóch godzin, służby operacyjne na terenie Dąbrowy Górniczej-Ząbkowic namierzyły kompletnie pijaną kobietę, która w czasie zatrzymania posiadała przy sobie telefon, z którego dzwoniła informując o rzekomej bombie.

 

Cała lawina działań policji i innych służb

 

Zatrzymana 26-latka w swoim organizmie miała niemal 3 promile alkoholu; trafiła do aresztu. Za wszczęcie fałszywego alarmu i wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratowniczych kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej do 8 lat więzienia.

 

Funkcjonariusze przypominają, że każdy anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych w jakimś miejscu uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Policjanci dodali, że zazwyczaj autorzy takich "żartów" są bardzo szybko ustalani.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie