Marihuana zawinięta w… mandat karny. Wpadka 23-latka z Kalisza

Polska
Marihuana zawinięta w… mandat karny. Wpadka 23-latka z Kalisza
policja.pl

W nietypowy sposób, zakończyła się przejażdżka samochodem dla 23-letniego mieszkańca Kalisza. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci zabezpieczyli marihuanę. Susz roślinny, ukryty był w zwitku mandatu karnego.

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie kierowcy volkswagena, który na widok nieoznakowanego radiowozu nagle przyspieszył i próbował zwiększyć odległość między samochodami.

 

Nadpobudliwość i rozszerzone źrenice

 

Pojazd zatrzymano do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 23-letni kaliszanin. Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo.

 

Mundurowi przypuszczali początkowo, że zdenerwowanie spowodowane jest brakiem uprawnień do kierowania pojazdami. Jednak nadpobudliwość oraz rozszerzone źrenice 23-latka wskazywały, że może on być pod wpływem narkotyków. Policjanci użyli narkotestu. Badanie dało wynik pozytywny.

 

Mężczyzna miał też przy sobie specjalny młynek do mielenia suszu roślinnego.

 

"Poker" podjął trop

 

Funkcjonariusze zdecydowali o przeszukaniu mieszkania 23-latka. Na miejsce dojechał przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym. "Poker" szybko podjął trop i wskazał dwa miejsca, gdzie mogły znajdować się zabronione substancje.

 

W jednym z pojemników policjanci odnaleźli zwitek mandatu karnego, w którym znajdowała się marihuana. Mandat w kwocie 500 złotych, został nałożony na 23-latka w lutym br., w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdem.

 

Zebrane materiały zostały przekazane do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Jeśli badania laboratoryjne krwi pobranej od 23-latka wykażą w jego organizmie obecność narkotyków, usłyszy on zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie