Dawał pokaz przed koncertem Green Day. Akrobata zginął na oczach tysięcy widzów

Świat
Dawał pokaz przed koncertem Green Day. Akrobata zginął na oczach tysięcy widzów
Facebook/Pedro Aunion Monroy

Do tragicznego wypadku doszło przed koncertem zespołu Green Day podczas festiwalu Mad Cool w Hiszpanii. Akrobata zerwał się z lin zabezpieczających i spadł z wysokości 30 metrów. Zginął na miejscu. Mimo tragedii, koncert grupy odbył się zaledwie pół godziny później.

Hiszpan Pedro Aunion Monroy próbował zejść z oświetlonego podestu znajdującego się na wysokości ok. 30 metrów nad ziemią.

 

Nagle 42-latek stracił równowagę i spadł. Dramat rozegrał się na oczach 35 tysięcy ludzi. Lekarze wezwani na miejsce stwierdzili zgon 42-latka.

 

Organizatorzy festiwalu nie przerwali imprezy. Zaledwie pół godziny po tragicznym wypadku muzycy z Green Day, jak gdyby nic się nie stało, wyszli na scenę i rozpoczęli koncert.

 

 

Muzycy w ogniu krytyki

 

W internecie szybko pojawiły się negatywne komentarze osób, oburzonych taką decyzją organizatorów imprezy. Skrytykowany został również zespół Green Day.

 

Muzycy wydali jednak oświadczenie, w którym pożegnali zmarłego. "Bardzo odważny artysta o imieniu Pedro stracił życie dziś wieczorem w tragicznym wypadku. Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną i przyjaciółmi" - napisali na swoim fanpage'u na Facebooku.

 

 

polsatnews.pl

zdr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie