Pościg za handlarzem narkotyków. Potrącił policjantkę, padły strzały ostrzegawcze

Polska
Pościg za handlarzem narkotyków. Potrącił policjantkę, padły strzały ostrzegawcze
policja.gov.pl

10 kg haszyszu przewoził 43-letni Piotr P. zatrzymany przez policjantów szczecińskiego CBŚP i komendy miejskiej, mężczyzna został zatrzymany po pościgu, podczas którego potrącił policjantkę; policjanci oddali strzały ostrzegawcze.

W Prokuraturze Rejonowej w Szczecinie 43-latek usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz ucieczki przed policją i sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa prowadzi Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

 

Centralne Biuro Śledcze Policji postanowiło ujawnić szczegóły swych działań z 23 czerwca.

 

Jechał pod prąd, zderzył się z innym autem


Podczas akcji wymierzonej w przestępczość narkotykową policjanci próbowali wtedy zatrzymać do kontroli drogowej land rovera przy ul. Gdańskiej w Szczecinie. Kiedy zaczęli zbliżać się do samochodu, kierujący nim mężczyzna gwałtownie ruszył, potrącając policjantkę CBŚP, która doznała naderwania mięśni barku.

 

Asystujący policjant strzelił dwukrotnie w kierunku pojazdu i przestrzelił oponę, jednak mężczyzna nie zatrzymał się, lecz zaczął uciekać. Jazda ulicami Szczecina, momentami pod prąd, skończyła się kolizją z innym pojazdem. Mężczyzna porzucił samochód i uciekał dalej. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze i po krótkim pościgu zatrzymali 43-letniego Piotra P.

 

Podczas przeszukania land rovera, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 kg haszyszu, ukrytego w bagażniku auta.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze