Prezydent: moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trump. Walczmy z "fake newsami"

Polska
Prezydent: moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trump. Walczmy z "fake newsami"
PAP/Paweł Supernak

"Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trump po świetnej wizycie. Walczmy z »fake newsami«" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do doniesień niektórych mediów i komentarzy, że polska pierwsza dama nie uścisnęła ręki Trumpa podczas pożegnania na pl. Krasińskich.

W mediach społecznościowych dużą popularność zdobyło w czwartek krótkie nagranie z pl. Krasińskich, na którym widać jak Donald Trump wyciągnął dłoń w kierunku pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, ale prezydentowa najpierw zwróciła się do Melanii Trump i uścisnęła jej dłoń.

 

W niektórych mediach pojawiły się komentarze, że żona polskiego prezydenta nie uścisnęła dłoni Trumpa; na dłuższej wersji nagrania z pl. Krasińskich widać jednak, że po wymianie uścisków z Melanią Trump, Agata Kornhauser-Duda uścisnęła także dłoń amerykańskiego prezydenta.

 

 

"Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trumpa po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami" - napisał po angielsku na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Podał również dalej tweeta, w którym zamieszczono dłuższe nagranie, na którym widać jak Agata Kornhauser-Duda wymienia uścisk dłoni z Donaldem Trumpem.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie