"Państwo w Państwie" liderem wśród programów interwencyjnych w Polsce

Kultura
"Państwo w Państwie" liderem wśród programów interwencyjnych w Polsce
Polsat News

Od 5 lat "Państwo w Państwie" jest uznawane za ostatnią deskę ratunku w przypadkach naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędach wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych. W sezonie wakacyjnym w Polsat News program w zmienionej formule - "Państwo w Państwie – Listy od widzów".

"Państwo w Państwie", emitowane w niedziele o godzinie 19:30, w sezonie 2016/2017 oglądało w Polsacie średnio 1,6 miliona widzów, co przełożyło się na 10,7% udziałów w grupie wszystkich badanych oraz 10% SHR w grupie wiekowej 16-49. Na antenie Polsatu News program, którego prowadzącym jest Przemysław Talkowski, również cieszył się dużym zainteresowaniem – średnio 260 tysięcy widzów oglądało obie części "Państwo w Państwie", co przełożyło się na 1,65% SHR w grupie wszystkich badanych oraz 1,19% SHR w grupie wiekowej 16-49.

 

Drugą część programu, emitowaną wyłącznie na antenie Polsat News, śledziło średnio ponad 300 tysięcy widzów (1,9% SHR w grupie 4+ oraz 1,35% SHR w grupie 16-49). Najwięcej widzów, ponad 2,24 miliona, zgromadził odcinek "Państwo w Państwie" emitowany na antenie telewizji Polsat 13 listopada, natomiast na antenie Polsat News największą popularnością cieszyło się wydanie z 26 lutego, które obejrzało średnio 480 tysięcy widzów.

 

Listy nie pozostaną bez odpowiedzi

 

Wraz z początkiem wakacji wystartował nowy cykl "Państwo w Państwie – Listy od widzów", emitowany w Polsat News w niedzielę o 21:15. W programie, który prowadzi Jan Kunert, mecenas Marcin Grodzicki pomaga w rozwiązaniu podstawowych problemów prawnych, z którymi zgłaszają się do redakcji "Państwa w Państwie" widzowie. Cykl jest odpowiedzią na liczne sprawy zgłaszane przez widzów. Dotychczas, od kwietnia 2017, w krótszej formie, mecenas Grodzicki odpowiadał na listy widzów w trakcie programu.

 

- Właśnie zakończyliśmy kolejny sezon programu, ale przez całe wakacje nasza redakcja pracuje. Widzowie zgłaszają do nas swoje historie i pytają mecenasa, co mają zrobić. Nie chcieliśmy ich listów przez wakacje pozostawić bez odpowiedzi - mówi Małgorzata Mikulska–Rembek, Szefowa redakcji programu "Państwo w Państwie".

 

Mecenas odpowiada również na polsatnews.pl

 

- Proszę mi wierzyć, że listów i maili jest naprawdę dużo - zapewnia Małgorzata Mikulska-Rembek. - Niestety nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc. Pomyśleliśmy jednak, że naszym widzom, możemy podpowiedzieć, jak mogą wybrnąć z kłopotów i to właśnie robi co tydzień mecenas razem z dziennikarzem programu - dodaje.

 

Oprócz odpowiedzi na listy, które są emitowane na antenie Polsat News, mecenas odpowiada na listy również na polsatnews.pl. Nową porcję listów i porad można tam przeczytać w każdą niedzielę.

 

polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie