Włochy: rekordowa kara za grę dzieci w piłkę

Świat
Włochy: rekordowa kara za grę dzieci w piłkę
Pixabay/fbhk

Karę w wysokości 600 euro wymierzyła straż miejska na północy Włoch rodzicom czworga dzieci w wieku od 5 do 8 lat za to, że grały w piłkę w parku, gdzie jest to zabronione. Funkcjonariuszy wezwała grupa mieszkańców, którym przeszkadzała zabawa najmłodszych.

Lokalna prasa podała, że do zdarzenia doszło w miejscowości Malo koło Vicenzy.

 

Gra w piłkę w tamtejszym parku jest zabroniona, o czym przypominają ustawione tam tablice.

 

W wakacyjne popołudnie, gdy bawiła się tam grupa dzieci, przybył patrol straży miejskiej wezwany przez osoby, którym przeszkadzał podnoszony przez piłkę pył.

 

Strażnicy wymierzyli rodzicom dzieci rekordowo wysoką karę w wysokości 600 euro za złamanie obowiązującego zakazu.

 

Oburzenie mieszkańców

 

W miasteczku wiadomość o grzywnie przyjęto z oburzeniem. Kilkudziesięciu mieszkańców złożyło w magistracie wniosek o zmianę przepisów, bo w ich oczach kara jest niesprawiedliwa i absurdalna.

 

- Kiedy jest się ukaranym na mocy obowiązujących zasad, nie można mówić o niesprawiedliwości - stwierdziła burmistrz Paola Lain, która stanęła po stronie straży miejskiej. Wyraziła ona opinię, że interwencja w parku wobec grupy dzieci była uzasadniona.

 

Zapewniła zarazem, że władze urządzą na części terenów zielonych boisko - Oczywiście, ogrodzone, by można było tam grać w piłkę nie przeszkadzając innym - dodała.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie