"To, że Wałęsa został wybuczany, nie jest żadną nowością". Długi w "Tak czy Nie"

Polska

- Lech Wałęsa w Stanach Zjednoczonych jest odbierany zupełnie inaczej niż w Polsce. To, że został wybuczany, nie jest niczym nadzwyczajnym - stwierdził w "Tak czy Nie" Grzegorz Długi z Kukiz'15. Z kolei Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów stwierdził, że takie zachowanie "zdejmuje jakiekolwiek moralne prawo z mówienia przez obecny rząd: trzeba uważać na nasz wizerunek za granicą".

Na placu Krasińskich, gdzie przemawiał w czwartek prezydent USA Donald Trump, pojawił się m.in. Lech Wałęsa. Byłego prezydenta część zgromadzonych przywitała okrzykami "Bolek, Bolek!", "Złodzieje", "Wracaj do Gdańska!". Wałęsa usiadł na miejscu dla VIP-ów.

 

"Czy to najlepszy moment, żeby manifestować nienawiść?"

 

- Środowiska wprost związane z Prawem i Sprawiedliwością, wyborcy, zwolennicy tej partii, oni tak reagują. Dlatego myślę, że to ich zachowanie dzisiaj zdejmuje jakiekolwiek moralne prawo z mówienia przez obecny rząd: trzeba uważać na nasz wizerunek zagranicą, nie wolno wynosić polskich spraw na zewnątrz. Trudno o gorsze wyniesienie polskich spraw na zewnątrz, jak czyjąś frustrację z powodu sukcesów Lecha Wałęsy przenosić w takim dniu - komentował sprawę Kamiński.

 

I dodał: - Ja nie mówię, że Lecha Wałęsy nie można krytykować. Ale czy w dniu, w którym amerykański prezydent, który dla tych ludzi jest gigantycznym bohaterem, mówi i uhonorowuje prezydenta Wałęsę, czy to jest najlepszy moment, żeby manifestować nienawiść? Oczywiście nie.

 

Zdaniem Grzegorza Długiego "to, że Lech Wałęsa został wybuczany nie jest żadną nowością, nie jest niczym nadzwyczajnym w polityce". - Jest na pewno nieprzyjemne, niekulturalne - ocenił.

 

Wyniki sondy

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy efektem wizyty Donalda Trumpa będzie poprawa bezpieczeństwa Polski?"

 

55 proc. głosujących odpowiedziała "tak". 45 proc. uważa, że "nie".

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

paw/dro/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie