Spotkanie pierwszych dam Polski i USA. Najpierw Belweder, później Centrum Nauki Kopernik

Polska

Pierwsza dama USA Melania Trump spotkała się w czwartek z Agatą Kornhauser-Dudą. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.30 w Sali Pompejańskiej w Belwederze. Pierwsze damy rozmawiały ponad pół godziny.

Melania Trump towarzyszy prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi podczas jego wizyty w Polsce. Jest ona drugą w historii kraju pierwszą damą urodzoną poza granicami USA. Ma za sobą udaną karierę modelki, zna cztery języki obce, angażuje się charytatywnie i wychowuje syna pary - Barrona Trumpa.

 

Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania ubrana była w klasyczną garsonkę w kolorze amarantowym. Miała też srebrne długie kolczyki. Melania Trump ubrana była zaś w grantową sukienkę z amarantowymi pasami, z odkrytymi ramionami; nie miała biżuterii.

 

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem polskich i amerykańskich dziennikarzy i fotoreporterów.

 

Spotkanie z dziećmi w Centrum Nauki Kopernik

 

W kolumnie pierwszych dam było 11 samochodów, 2 busy, 3 wozy policyjne i 2 motory policji.

 

Obie pierwsze damy po godz. 11 udały się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkały się z dziećmi i młodzieżą w ramach warsztatów naukowych.

 

Jak wcześniej zapowiadano, Melania Trump i Agata Duda spędziły czas w "Majsterni" - jednej z pracowni Centrum Nauki Kopernik. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, które wzięły udział w warsztatach związanych z programowaniem.

 

Później pierwsze damy udały się na pl. Krasińskich, gdzie Donald Trump wygłosił przemówienie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie