Koniec z małym bezpłatnym bagażem podręcznym w Wizz Air

Biznes
Koniec z małym bezpłatnym bagażem podręcznym w Wizz Air
Pixabay/jarektw

Węgierski przewoźnik lotniczy Wizz Air likwiduje możliwość wniesienia na pokład małego bagażu podręcznego, za który nie trzeba było do tej pory płacić. Jak ustalił portal Fly4Free, nowa "polityka bagażowa" będzie dotyczyć lotów od 29 października, czyli od startu zimowego rozkładu. Ale obejmie już tych pasażerów, którzy będą kupować bilety na te loty od 19 lipca.

Dotychczas pasażerowie Wizzair mogli zabrać na pokład za darmo mały bagaż podręczny (nie większy niż 42 x 32 x 25 cm), przedmioty osobiste takie koc czy książka oraz towary kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

 

Za duży bagaż podręczny trzeba było już dodatkowo zapłacić. Tak samo, jak za bagaż rejestrowany (maksymalnie 6 sztuk, ciężar każdej nie mógł przekroczyć 32 kg). 

 

Po wprowadzeniu zmian zniknie podział na mały i duży bagaż podręczny. Nieznane są na razie wymiary ani limity wagowe dozwolonego bagażu.

 

Opłata za bagaż nie będzie jednak obowiązkowa - będzie za to gwarancją, że pasażer wniesie swój bagaż na pokład samolotu. Ten, kto nie zapłaci, będzie musiał oddać go do luku bagażowego.  

 

Według Fly4Free, w przypadku lotów wykonywanych Airbusami A320 tylko pierwszych 80 osób, które opłaci bagaż, będzie mogło zabrać go na pokład. 90 osób będzie miało taką możliwość w przypadku podróży modelem A321.

 

Mniejsza dopuszczalna waga bagażu nadawanego

 

- Każdy pasażer ma w bagażu jakieś cenne przedmioty, więc pasażerowie pewnie i tak będą chętnie płacić za swój bagaż podręczny. A dodatkową zachętą do opłacania będzie wliczony w cenę priorytetowy boarding, czyli wejście na pokład w pierwszej kolejności - powiedział pracownik Wizz Air portalowi Fly4Free.

 

Z informacji portalu wynika też, że Wizz Air planuje zmniejszyć dopuszczalną wagę bagażu nadawanego - z 23 do 20 kilogramów.

 

Cena za jego nadanie prawdopodobnie pozostanie bez zmian. Nie zmieni się też cena za nadanie dużego bagażu do 32 kilogramów.

 

fly4free.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie