Kobiety Trumpa w Polsce. Melania zapowiedziała wystąpienie męża, Ivanka odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polski

Polska

Media na całym świecie z zapartym tchem śledzą każdy krok kobiet u boku amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Melania Trump, pierwsza dama Ameryki, wyszła z cienia męża zapowiadając jego przemówienie na placu Krasińskich w Warszawie. Z Agatą Kornhauser-Dudą odwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Do Polski przyleciała też Ivanka Trump z mężem, która odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich.

Pierwsze damy najpierw w Belwederze wypiły kawę i zjadły szarlotkę, później odwiedziły Centrum Nauki Kopernik.

 

Spędziły czas w "Majsterni" - jednej z pracowni Centrum. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, które wzięły udział w warsztatach związanych z programowaniem. Melania z uśmiechem przyjęła prezent wydrukowany na drukarce 3D - w takim samym kolorze jak szpilki, w których była.

 

Przeszła na judaizm dla męża

 

W tym czasie Ivanka Trump składała kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Warszawskiego Getta i i zwiedzała Muzeum Historii Żydów Polskich. To miejsce pokazuje część historii chrześcijańskiej i żydowskiej w Polsce. Ivanka Trump przeszła na judaizm dla męża i tez pewnie z tego powodu chciała odwiedzić te miejsce.

 

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich wyraził ubolewanie, że Donald Trump osobiście jako jedyny amerykański prezydent po '89 roku nie złożył kwiatów przed pomnikiem.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie