Zamknięte ulice i utrudnienia. Warszawa przygotowuje się na wizytę Trumpa

Polska
Zamknięte ulice i utrudnienia. Warszawa przygotowuje się na wizytę Trumpa
PAP/Rafał Guz

Ustawione metalowe barierki, zamknięte ulice, usunięte kosze na śmieci, przeniesione przystanki autobusowe; Warszawa przygotowuje się na wizytę Donalda Trumpa. Prezydent USA ma pojawić się w Polsce w środę po godz. 22. W czwartek kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze przejazdu kolumn z gośćmi z Lotniska Chopina. Transmisja wizyty prezydenta Trumpa na portalu polsatnews.pl.

Pod szczególnym nadzorem służb m.in. policji oraz Straży Miejskiej jest hotel Marriott. Teren wokół budynku chronią metalowe barierki. Do hotelu mogą wejść tylko wybrane osoby. Przed wejściem do budynku swój namiot rozstawiło BOR, które prześwietla bagaże wchodzących osób. Ulice Emilii Plater oraz Nowogrodzka w tym miejscu są zamknięte dla ruchu samochodów. Przeniesiono też przystanek autobusowy, który znajdował się nieopodal hotelu Marriott. O zmianach, pasażerów informuje pracownik ZTM.

 

W związku z wizytą prezydenta USA wprowadzono zmiany w zasadach parkowania pojazdów. Wzdłuż fragmentów niektórych ulic m.in. Alei Jerozolimskich i Senatorskiej rozwinięto niebieskie liny, które mają uniemożliwić parkowanie samochodów.

 

Utrudnienia w trakcie przejazdu kolumn

 

Wyłączony z ruchu został pl. Krasińskich, gdzie swoje przemówienie wygłosi w czwartek Trump. Wokół placu ustawiono metalowe barierki oraz ogromne ekrany telewizyjne. Wznoszone są także trybuny, skierowane na Pomnik Powstania Warszawskiego. W okolicach monumentu wyznaczono również lożę honorową.

 

W czwartek zamknięty będzie pl. Zamkowy. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

 

ZTM zachęca do korzystania z pierwszej i drugiej linii metra i pociągów linii średnicowej, zapowiada również, że podczas wizyty Donalda Trumpa bilety ZTM honorowane będą w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Służewiec (oprócz pociągu "Słoneczny" do/z Ustki) oraz w pociągach na odcinku Legionowo Przystanek - Warszawa Lotnisko.

 

Zakaz przewozu towarów niebezpiecznych

 

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody mazowieckiego, w związku ze szczytem Trójmorza, w środę i czwartek będzie obowiązywał zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów nienormatywnych, tzn. takich, w których naciski osi wraz z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych dla danej drogi lub którego wymiary lub rzeczywista masa całkowita wraz z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych.

 

Air Force One z Donaldem Trumpem i jego małżonką Melanią na pokładzie wyląduje w środę na warszawskim Okęciu. Następnie prezydent USA uda się do hotelu Marriott. Oficjalną część wizyty Trump rozpocznie po godz. 9 w czwartek od rozmowy w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim. O godz. 13. Donald Trump wygłosi przemówienie na pl.Krasińskich. Ok. godz. 14. amerykańska delegacja odjedzie w kierunku lotniska Chopina.

 

Transmisja wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa na portalu polsatnews.pl.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie