Po zdobyciu mistrzostwa przez Legię kibice wbiegli na murawę i pobili mężczyznę. Zostali zatrzymani

Polska

Zarzuty pobicia usłyszą w środę 26-letni Daniel K. i 24-letni Maciej M., którzy 4 czerwca po zdobyciu przez Legię Warszawa mistrzostwa Polski, na murawie stadionu przy Łazienkowskiej 3 pobili innego kibica. Powalili go na ziemię, a jeden z mężczyzn kopnął leżącego w głowę. Byli dobrze znani policji. Grozi im do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło po meczu Legii Warszawa z Lechią Gdańsk.


Dwóch  mężczyzn wbiegło na murawę, gdzie zebrali się kibice stołecznego klubu świętujący zdobycie mistrzostwa kraju. Gonili innego kibica.


Kiedy mężczyzna upadł, jeden z napastników przygniótł go do ziemi, a drugi kopnął go w głowę. Wszystko rozgrywało się przy biernej postawie stewarda, który podbiegł do bitego mężczyzny.


Kibice, którzy pozostali na trybunach, nagrali zajście.

 


Był pod policyjnym dozorem


Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ze stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców wystąpili do prokuratury z wnioskiem o wydanie postanowienia o zatrzymanie podejrzewanych o pobicie mężczyzn.


Mężczyźni zostali zatrzymani we wtorek rano.


Daniel K. był we wrześniu zeszłego roku zatrzymany w związku z zamieszkami podczas meczu Ligi Mistrzów. Usłyszał wówczas zarzut  zakłócania, w niebezpieczny sposób, przebiegu imprezy masowej i dostał dozór policji.


Drugim z zatrzymanych był "aktywny pseudokibic jednej z warszawskich drużyn piłkarskich" - 24-letni Maciej M.

 

polsatnews.pl

 

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie