Kaczyński stanął w obronie Błaszczaka. "To jeden z najlepszych ministrów rządu"

Polska

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak, to jeden z najlepszych ministrów tego rządu, to człowiek, który rzeczywiście pracuje dla Polski - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka.

- Minister Błaszczak, to jest jeden z najlepszych ministrów tego rządu, to jest człowiek, który rzeczywiście pracuje dla Polski - powiedział Kaczyński. Jak dodał, minister ma oczywiście swoje poglądy, a te poglądy są - według Platformy - "nielegalne" i są "mową nienawiści".

 

Jak mówił, PiS nie ma zamiaru niszczyć bezpieczeństwa Polaków. - Wiem, że was to boli, wiem, że chcecie polskie społeczeństwo przekształcić tak, żeby można było nim manipulować, jak się chce, żeby grupki mniejszościowe mogły nim rządzić. To się wam nie uda - oświadczył Kaczyński zwracając się do posłów Platformy.

 

"Bardzo pożyteczne przemówienie posła Budki"

 

Kaczyński skomentował również wcześniejszą wypowiedź posła PO Borysa Budki. - Czasem maski spadają. A sądzę, że przemówienie posła Budki było naprawdę bardzo pożyteczne, z punktu widzenia naszego życia publicznego - powiedział.

 

- Otóż po części mówił o tym, jak Platforma widzi w Polsce prawa obywatelskie - krótko mówiąc jedni je mają, np. mają prawo demonstrować a inni nie mają i wolno im przerywać, a jeżeli ktoś wykonuje tutaj swoje obowiązki - chociażby, jako minister spraw wewnętrznych - to oczywiście źle, łamie prawo etc. - ocenił Kaczyński.

 

- Po drugie poseł Budka był łaskaw mówić w wielkie mierze o Platformie Obywatelskiej, bo te wszystkie cechy które przypisywał tę arogancję itd., to wszystko to żeśmy przez osiem lat widzieliśmy - mówił szef PiS.

 

Kaczyński przypominał też, że za rządów PiS ci, którzy próbują uniemożliwiać demonstracje są wynoszeni. - A za waszych rządów było tak, że jednych atakowano, a innych nie - zwrócił się do PO.

 

"Śmierć Igora Stachowiaka była niepotrzebna i była tragedią"

 

Szef PiS odniósł się też do śmierci Igora Stachowiaka, mówiąc, że "na pewno była niepotrzebna i była tragedią". - Ale czy śmierci tych wszystkich, którzy zginęli choćby w tych czasach, kiedy pan poseł Schetyna był ministrem spraw wewnętrznych, były potrzebne i uzasadnione? - pytał Kaczyński. - A czy zajęliście się tym? Co wtedy zrobił pan Schetyna - czy odpowiadał tu przed Sejmem? - dodał.

 

- Jeżeli chodzi o ewangelię to tam jest mowa o źdźble i o belce - wy tej belki we własnym oku nie widzicie. Ale to jest oczywiste - wskazał Kaczyński.

 

Szef PiS dodał też, że Błaszczak jest "winny" m.in. modernizacji służb mundurowych, odbudowania komisariatów i bronienia Polski przed "katastrofą społeczną" po otwarciu granic.

 

PAP, Fot. PAP/Paweł Supernak

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie