Festiwal muzyczny bez mężczyzn reakcją na przemoc na tle seksualnym

Świat
Festiwal muzyczny bez mężczyzn reakcją na przemoc na tle seksualnym
flickr/karlafg

Szwedzka prezenterka radiowa Emma Knyckare, która jest też komikiem, zaproponowała zorganizowanie festiwalu rockowego tylko dla kobiet. To odpowiedź na doniesienie o gwałtach i molestowaniu podczas festiwalu Bråvalla, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Norrköping na wschodzie Szwecji.

"Co myślicie o tym, aby zorganizować fajny festiwal, gdzie mile widziani będą »nie-mężczyźni«? Organizowalibyśmy go do momentu, aż WSZYSCY mężczyźni nauczą się właściwego zachowania" – napisała Knyckare na Twitterze po wydarzeniach na festiwalu.

 

Chociaż Knyckare chciała jedynie wywołać dyskusję wśród internatów jej post spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Prawdopodobnie zaproponowany przez Szwedkę festiwal rzeczywiście się odbędzie.

 

Dzień po zamieszczeniu pierwszego twitta, Knyckare potwierdziła, że "pierwszy szwedzki wolny od mężczyzn festiwal rockowy odbędzie się następnego lata".

 

Zgwałcono 15-latkę

 

Festiwal Bravalla trwał od 30 czerwca do 2 lipca. Pierwszego dnia policja otrzymała doniesienie o gwałcie na 15-letniej dziewczynie, odebrano także zgłoszenia o przypadkach przemocy na tle seksualnym..

 

Podczas poprzednich edycji festiwalu dochodziło również do podobnych incydentów, w sumie odnotowano 23 takie przypadki.

 

W związku z wydarzeniami podczas tegorocznej edycji festiwalu Bråvalla władze podjęły decyzję o nieorganizowaniu imprezy za rok.

 

independent.co.uk

kar/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie