Autobus PKS zderzył się z busem i spadł ze skarpy. 11 osób zostało rannych

Polska
Autobus PKS zderzył się z busem i spadł ze skarpy. 11 osób zostało rannych
PAP/Tytus Żmijewski

Do wypadku doszło około godziny 11:00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogą powiatową wiodącą do Głogówka Królewskiego (w powiecie świeckim w woj. kujawsko-pomorskim). Autobus PKS Łódź relacji Gdynia-Katowice po zderzeniu przebił bariery ochronne i stoczył się z 6-metrowej skarpy.

Najciężej ranny jest kierowca busa, którego śmigłowcem przetransportowano do szpitala. Łącznie rannych zostało 11 osób. Przewieziono ich do placówek w Świeciu, Grudziądzu i Chełmnie.

 

Dokładne okoliczności tego wypadku są wyjaśniane. Możliwe, że jedną z przyczyn mogła być śliska po deszczu nawierzchnia drogi.

 

- Autobus wyleciał z drogi i zatrzymał się na dachu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w autobusie podróżowało 14 osób z kierowcą, a w busie jedna osoba. Z relacji świadków wiemy, że to bus wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, ale wypadek dalej badała będzie policja pod nadzorem prokuratury - powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu Paweł Puchowski.

 

Dodał, że wszyscy poszkodowani byli przytomni, ale z potłuczeniami i urazami kończyn. Na miejsce zdarzenia wysłano 5 karetek pogotowia ratunkowego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 10 zastępów straży pożarnej. DK 91, która łączy województwo kujawsko-pomorskie z Gdańskiem oraz Łodzią, jest już odblokowana.

 

polsatnews.pl

paw/luq/mta
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie