"Antyeuropejska ustawka, która powoduje rozbicie Europy". Zawisza (Razem) o wizycie Trumpa w Warszawie

Polska

Partia Razem organizuje protest pod hasłem "Trump precz" przeciwko polityce amerykańskiego prezydenta przy okazji jego wizyty w Warszawie. - Mamy wiele powodów, żeby mieć ogromny problem z tym, jak rząd polski wita Donalda Trumpa – tłumaczyła Marcelina Zawisza na antenie Polsat News.

- Donald Trump jest zwolennikiem rozpadu zjednoczonej Europy. Mówił to przy okazji Brexitu, kibicował Brexitowi. Mówił, że w interesie Stanów Zjednoczonych jest to, żeby zjednoczona Europa się rozpadła – przypomniała Zawisza.

 

Zdaniem członkini Partii Razem, podczas wizyty prezydenta USA w Warszawie nie padnie potwierdzenie zobowiązań Traktatu Północnoatlantyckiego – A nawet jeżeli padnie, to nic nie znaczy. Nie ma znaczenia w tym momencie, co mówi prezydent Stanów Zjednoczonych, ponieważ jest on osobą, której nie można ufać – powiedziała.

 

Zdaniem Zawiszy jedynym sposobem, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce jest budowa sojuszu wewnątrz Europy. – Bezpieczeństwo zapewni nam silna, zjednoczona, solidarna Europa, która będzie mówiła jednym głosem – oceniła Zawisza.

 

W opinii Zawiszy "przywitanie Trumpa, »granie« Trumpem to antyeuropejska ustawka. To powoduje rozbicie Europy i to jest w interesie Putina".

 

polsatnews.pl

 

kar/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie