Air Force One z prezydentem Trumpem na pokładzie wyleciał do Polski

Polska
Air Force One z prezydentem Trumpem na pokładzie wyleciał do Polski
PAP/EPA/Zach Gibson

Prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi towarzyszy jego żona Melania oraz 20-osobowa oficjalna delegacja. Air Force One odleciał w środę z bazy wojskowej Andrews koło Waszyngtonu. W Warszawie wyląduje ok. godz. 22 na lotnisku Wojskowego Portu Lotniczego. W ten sposób zacznie się kilkunastogodzinna wizyta w prezydenta USA w Polsce. W czwartek Trump poleci do Niemiec na szczyt G20.

Na lotnisku wojskowym na amerykańskiego prezydenta już czekają służby secret service i pięciotonowy samochód nazywany "Bestią". To nim po przylocie Trump uda się do stołecznego hotelu Marriott. W środę nie ma zaplanowanych żadnych oficjalnych spotkań.

 

Na pół godziny przed przylotem Donalda Trumpa dojazd do lotniska na Okęciu al. Żwirki i Wigury będzie wyłączony z ruchu. 

 

Szczyt krajów Trójmorza

 

W czwartek prezydenta USA będzie w Warszawie gościem szczytu krajów Trójmorza.

 

Wezmą w nim udział przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, którzy mają m.in. prowadzić rozmowy o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych.

 

Przed wylotem Trump napisał na Twitterze, że "przygotowuje się do wyjazdu do Polski, skąd uda się do Niemiec na (szczyt) G20".

 

 

Przemówienie na placu Krasińskich

 

W czwartek po południu Trump wygłosi przemówienie na warszawskim Placu Krasińskich.

 

Według organizatorów, na placu jednocześnie może znajdować się 15 tys. osób.

 

Polsat News, polsatnews.pl, PAP

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie