Rzecznik PE: Juncker żałuje słów "jesteście śmieszni"

Świat
Rzecznik PE: Juncker żałuje słów "jesteście śmieszni"
PAP/EPA/Patrick Seeger

Szef KE Jean Claude-Juncker skrytykował we wtorek małą frekwencję podczas debaty w Parlamencie Europejskim podsumowującej maltańską prezydencję w UE. "Jesteście śmieszni" - powiedział Juncker. Rzecznik PE poinformował, że po spięciu Juncker spotkał się z szefem PE Antonio Tajanim i żałował swoich słów.

"Na spotkaniu z prezydentem Tajanim przewodniczący Juncker żałował słów użytych rano w debacie. Sprawa zamknięta" - napisał na Twitterze rzecznik PE Jaume Duch.

 

 

Juncker, przemawiając we wtorek rano w Parlamencie Europejskim, ocenił, że fakt, iż w debacie bierze udział ok. 30 europosłów, świadczy o tym, że PE nie traktuje jej poważnie. - Gdyby tu była (kanclerz Niemiec Angela) Merkel albo (prezydent Francji Emmanuel) Macron, sala byłaby pełna - powiedział, odnosząc się do tego, że obecny na sali premier Joseph Muscat jest szefem rządu niewielkiej Malty.

 

Tajani przerwał mu, mówiąc, żeby wykazał się odpowiednią postawą szacunku. - Może Pan krytykować Parlament Europejski, ale Komisja Europejska nie kontroluje Parlamentu Europejskiego, to Parlament Europejski powinien kontrolować Komisję Europejską - powiedział przewodniczący. Odpowiedziały mu brawa z sali plenarnej.

 

- Na sali plenarnej jest tylko kilku członków PE, żeby kontrolować Komisję. Jesteście śmieszni - odpowiedział Juncker.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie