Próba włamania do meczetu w Warszawie. Spór muzułmanów o prawo do budynku

Polska
Próba włamania do meczetu w Warszawie. Spór muzułmanów o prawo do budynku
Wikimedia.org/kerplunk82
Meczet przy ul. Wiertniczej w Warszawie

Imam wraz z towarzyszącymi mu ochroniarzami wyłamał we wtorek zamki do meczetu przy ulicy Wiertniczej. Dwie zwaśnione frakcje muzułmańskie toczą spór o prawo do budynku, w którym znajduje się meczet. Policja przyznała, że otrzymała zgłoszenie w sprawie naruszenia miru domowego i wyjaśnia, że sytuacja mogła wyglądać groźnie, ale ostatecznie doszło jedynie do "utarczki słownej".

- Policja otrzymała zawiadomienie i natychmiast interweniowała w związku z naruszeniem miru domowego. Celem policji było nie doprowadzenie do sytuacji, w której doszłoby do łamania prawa - poinformował serwis metrowarszawa.pl asp. sztab. Robert Koniuszy, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.


Asp. sztab. Koniuszy wyjaśnił, że uszkodzono zamki w drzwiach wejściowych.

 

"Imam się trochę pospieszył" 


- Imam, prawdopodobnie z Muzułmańskiego Związku Religijnego, który kiedyś zarządzał budynkiem przy Wiertniczej twierdzi, że posesja należy do niego, a nie do Centrum Kultury Islamu, które działa tam obecnie. Wjechał w towarzystwie ochrony do meczetu - dodał asp. sztab. Robert Koniuszy.


W sprawie roszczeń imama toczy się w sądzie sprawa z powództwa cywilnego. Sąd rozstrzygnie, do kogo należy posiadłość. - Imam się trochę pospieszył z przejęciem mienia - stwierdził Koniuszy.


Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.


metrowarszawa.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie