Politycy PO będą obecni podczas wystąpienia prezydenta USA na pl. Krasińskich

Polska
Politycy PO będą obecni podczas wystąpienia prezydenta USA na pl. Krasińskich
PAP/Marcin Kmieciński

Podczas wystąpienia prezydenta USA Donalda Trumpa w czwartek na pl. Krasińskich obecna będzie grupa polityków Platformy Obywatelskiej, w tym m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski i Andrzej Halicki - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

- Platforma Obywatelska wyśle 6 lipca na plac Krasińskich kilkudziesięcioosobową delegację na wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa - powiedział rzecznik PO.

 

Dodał, że obecnie opracowywana jest pełna lista osób. Wiadomo już - jak poinformował Grabiec - że są wśród nich: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, b. wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski, lider mazowieckiej PO Andrzej Halicki, poseł Marcin Kierwiński. Grabiec powiedział, że on również będzie na pl. Krasińskich.

 

Platforma skorzysta z zaproszeń ambasady USA

 

Rzecznik PO dodał, że politycy PO skorzystają z zaproszenia wysłanego w ubiegłym tygodniu przez ambasadę Stanów Zjednoczonych.

 

Każdy poseł - mówił Grabiec - otrzymał drogą e-mailową zaproszenie na uroczystości i może się jeszcze na nie zgłosić. Przedstawiciele PO - dodał rzecznik partii - będą zasiadać w sektorze przygotowanym przez służby dyplomatyczne USA. - Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Myślę, że w środę będziemy wiedzieć na ten temat więcej - dodał Grabiec.

 

Zaznaczył przy tym, że "zawsze takie wydarzenie organizowała Kancelaria Prezydenta RP, a w Polsce gościło już wielu prezydentów Stanów Zjednoczonych". - Będziemy żądać wyjaśnień od Kancelarii drogą oficjalną - zapowiedział.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Warszawy późnym wieczorem w środę 5 lipca. Oficjalną część wizyty prezydenta Trumpa rozpoczną się w czwartek 6 lipca rozmowy w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą. Trump spotka się również z liderami 12 państw Trójmorza. O godz. 13 prezydent USA wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Odlot amerykańskiej delegacji planowany jest na godz. 14.

 

PAP

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie